Сівалка овочева дворяна призначена для пунктирного (рядового) та гніздового посіву насіння основних овочевих культур: огірки, томати, буряки, цибуля, редис, морква, кавуни, дині тощо. Сівалка зручна та проста в експлуатації. Робота на ній не вимагає спеціальної підготовки, але слід мати на увазі, що при посіві кожної нової культури потрібні певні навички.
Висіваючий апарат являє собою корпус, на якому змонтовані: бункер для насіння з регулювальним поворотним диском у задній частині, сошник з сім'япроводом, щітковий механізм із приводом клапана сошника, закручувач.
Висівальний апарат отримує привід від опорно-привідного колеса. При русі сівалки щітка, що обертається, висівного апарату захоплює насіння і направляє їх в сім'япровід через отвір в бункері і в регулювальному поворотному диску. Насіння накопичується на клапані сошника, закріпленому на двоплечому важелі, що взаємодіє з пальцевим диском, встановленим на валу висівного апарату з лівого боку сівалки. З певною періодичністю (2 або 4 гнізда на 1 метр в залежності від установки пальцевого диска) насіння укладається в борозну, яку виконує сошник.Борозна закривається закручувачем і прикочується колесом, що прикочує. Маркер, встановлений на величину необхідного міжряддя, вказує на слід наступного проходу сошника.При необхідності пунктирного (рядового) сівби клапан фіксується у відкритому положенні за допомогою упору. Підготовка сівалки до роботи включає встановлення норми висіву насіння, кількості гнізд на метр рядка, глибини ходу сошника і ширини міжряддя.Для встановлення норми висіву насіння необхідно, залежно від їх виду та рекомендацій, зафіксувати у потрібному місці регулювальний поворотний диск у задній частині бункера;
Для встановлення кількості гнізд на метр рядка (2 або 4) необхідно встановити у потрібне положення пальцевий диск приводу клапана.
Для установки пунктирного рядового посіву зафіксувати клапан у відкритому положенні за допомогою упору.
Технологічне регулювання сівалки
1. Правильність встановлення норми висіву після встановлення табличних значень отвору регулювального поворотного диска залежно від культури можна перевірити прокаткою сівалки рівною, чистою горизонтальною поверхнею зі знятим сошником. Після прокатки сівалки неважко виміряти (розрахувати) відстань між насінням та перевести отримані значення гектарну норму висіву.
2. Для встановлення глибини ходу сошника необхідно на рівній горизонтальній площадці колесо, що прикочує, оперти на підставку, рівну рекомендованій глибині загортання насіння мінус 0,5 см і, утримуючи сівалку в такому положенні, відкрутити барашкову гайку кріплення сошника. Сошник відпустити до торкання поверхні та зафіксувати гайкою.
3. Ширина міжряддя встановлюється переміщенням та фіксацією маркера на штанзі.
Остаточна правильність регулювання сівалки перевіряється пробними проходами на ділянці
Характеристики
| Основні | |
|---|---|
| Виробник | Півдня-Сервіс |
| Країна виробник | Україна |
| Гарантійний термін | 12 міс |
| Кількість бункерів | 2 шт. |
| Кількість висіяних рядів | 2 |
| Об'єм бункера | 2 куб. дм |
| Стан | Новий |
| Тип висівного апарату | Щітковий |
| Тип сошника | Наральникові |
| Габаритні розміри | |
| Вага | 11.7 кг |
| Висота | 355 мм |
| Довжина | 850 мм |
| Ширина | 775 мм |
Інформація для замовлення
- Ціна: 2 500 ₴






